Výročné aktivity

Svetový deň proti rakovine 4. február

Vytlačiť

Medzinárodná únia proti rakovine (UICC) vyhlásila 4. február za Svetový deň proti rakovine. Účelom je zvyšovanie povedomia o tomto ochorení,o jeho príčinách, príznakoch a liečbe. Svetový deň proti rakovine nám však každy rok pripomína, že počet prípadov sa stále zvyšuje. Podľa údajov z Národného centra zdravotníckych informácií patria nádory dlhodobo medzi 2. najčastejšie príčiny smrti s podielom okolo 25%. V roku 2014 zomrelo 13643 osôb so zhubným nádorom alebo s nezhubným nádorom, ktorého lokalizácia bola klinicky veľmi závažná. Výskyt zhubných nádorov (ďalej len ,,ZN") v celej populácii stúpa. Podľa lokalizácie ZN z odhadov onkoportálu GLOBOCAN v roku 2012, bol na prvom mieste u mužov kolorektálny karcinóm s 2347 prípadmi ochorenia. U žien patrilo prvé miesto rakovine prsníka s 2643 prípadmi ochorenia, kolorektálny karcinóm u žien bol druhým najčastejšie sa vyskytujúcim zhubným ochorením a rakovine krčka maternice so 607 prípadmi ochorenia patrilo piate miesto vo výskyte ochorenia.

10. október Svetový deň duševného zdravia

Vytlačiť

Svetový deň duševného zdravia vyhlasuje každoročne 10. októbra Svetová federácia duševného zdravia v spolupráci s WHO. Cieľom je zvýšiť povedomie o otázkach duševného zdravia na celom svete a mobilizovať úsilie na podporu duševného zdravia. Heslom Svetového dňa duševného zdravia pre rok 2015 je ,,Dôstojnosť pre duševné zdravie."

Čítať ďalej: 10. október Svetový deň duševného zdravia

Buy cheap web hosting service where fatcow web hosting review will give you advices and please read bluehost review for more hosting information.

Ověřit CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional [Valid Atom 1.0] Level Triple-A conformance, 

        W3C WAI Web Content Accessibility Guidelines 2.0

Free Joomla Templates designed by Web Hosting Top